Prostory požárních stanic HZS budou otevřeny nejen pro dospělé, ale i pro děti z mateřských škol a žáky základních a středních škol. „Návštěvníci si budou moci prohlédnout požární techniku a vybavení hasičů, které používají při ochraně životů, zdraví a majetku spoluobčanů,“ ujišťuje mluvčí HZS Královéhradeckého kraje Martina Žahourková.

„Dny otevřených dveří“ v se v centrální královéhradecké stanici na nábřeží U Přívozu uskuteční 3. května v době od 9 do 16 hodin pro veřejnost a o den později pro školy. Podobný program bude ve dnech 3. a 4. května v novobydžovské požární stanici. Stejné termíny mají i Dny otevřených dveřích v Rychnově nad Kněžnou, Trutnově, Dvoře Králové nad Labem a Jičíně. Vrchlabští hasiči otevřou dveře své stanice veřejnosti na tři dny, a to již od 2. května.

Náchodskou, jaroměřskou a broumovskou požární stanici mohou zájemci navštívit 15. května, vždy v době od 9 do 16 hodin. V Dobrušce se až 12. června uskuteční Den bezpečnostních složek IZS spojený s ukázkami současné i historické techniky.

HZS Královéhradeckého kraje připravuje i další propagační akce. Například 1. května od 9 do 15 hodin se uskuteční na jičínském Žižkově náměstí „Májový pátek“. Zájemci se zde budou moci seznámit se současnou a historickou požární technikou, na programu budou také ukázky záchranářské činnosti, kterých se účastní i SDH Jičín.