Na soutěžící všech věkových kategorií, kteří se rozhodli změřit síly své a svých strojů, čekala náročná trať, netradiční soutěžní disciplíny, jako například couvání s vlečkou na fáborky ohraničeném úseku na čas. Závodilo se při jízdě zručnosti, novinkou byl cross. Podívaná to byla vskutku výjimečná.

„Omluvili se nám z Plzně a nakonec se nedostavilo i pět domácích účastníků. Letošní zajímavostí jsou traktory, které mají pohon na LPG a čtyřkolky. Jinak jsme ještě upravili trať, takže pro diváky to byla atraktivní podívaná,“ upozorňuje nás pořadatel Radek Smolík.

Radovan Hubáček přijel se svým strojem ze Semonic z Náchodska. „Podvozek mám z 805 Kačeny, motor z 1,9 Clia. Na výrobě jsem strávil tisíce hodin. S traktůrkem jezdím na pole i do lesa.“

Vítězství si z Konecchlumí nakonec odvezl Jaroslav Turborajtr ze sousední Kovače, druhý skončil domácí Jaroslav Suchánek a třetí Luboš Stuchlík z Vidonic. Nejmladším a zároveň nejvzdálenějším soutěžícím byl Pavel Jaromír z Bernardova u Kutné Hory.

Exhibici v traktotrialu předvedl úřadující vedoucí závodník soutěže Radek Malinský. Akci zhlédlo šest set návštěvníků. ⋌ (kov)