Největší využívaný ke koupání se nazývá Oborský (11,4 ha). Přístupný je přes písčitou a částečně travnatou pláž. Lokalita je ideální i pro turistiku. Nepřímo navazuje kemp a veřejné tábořiště. K dispozici jsou restaurace, stánky s občerstvením, WC sprchy na plážích, převlékárny, podmínky pro sportovní vyžití - půjčování kol, loděk, míčů, badmintonu a dalšího sportovního náčiní.

Krajská hygienická stanice Hradec Králové zde provedla dvě měření v květnu, kdy konstatovala, že je voda vhodná ke koupání se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi (v poznámce uvedla zákal vody se sníženou průhledností).

I v červnu proběhly dvě měření se stejným výsledkem. Návštěvníci zaregistrovali, že zákal vody již není tak markantní.

Provozovatelé zdejších zařízení i starostka obce Libuň Helena Červová se domluvili na společném postupu, jak zlepšit projasnění vodního sloupce a udržení kvality vody v nádrži. Pomoci měla metoda tzv. elektrokoagulace. Jejím cílem bylo omezení výskytu sinic a řas. To vše právě proto, aby si zde mohli návštěvníci bez větších omezení užít rekreaci.

Díky elektrokoagulaci není při čištění vod nutné používat nejrůznější chemické materiály, které navíc zatěžují životní prostředí nepřirozenými látkami.Technologie je založena na principu elektrolýzy vody. Již dnes je zřejmé, že dvojí aplikace této progresivní metody podstatně zlepšila i vjemovou kvalitu vody. Jinolice se tak stávají opět cílem stovek a tisíců turistů nejen z naší republiky. Eva Pudlowská