„Areál jsme před čtyřmi lety celý přestavěli a nyní budujeme kolbiště, dostavujeme stáje a upravujeme okolí. Náš klub má kolem třiceti členů, vlastníme pětatřicet koní včetně hříbat, nyní jsme právě křtili čtyři,“ informuje Jaromír Pour, majitel hned tří hříbat.

 Na zábavném odpoledni byly zároveň připraveny ukázky drezurního ježdění, závody v parkuru a soutěže pro děti. Ty si i s dospělými zaběhly závod překážkovou dráhou pro koníky; projížďky na koních byly připraveny i pro ty, kteří doposud nikdy na dospělém koni neseděly. 

 Při křtění hříbátek bylo zábavy víc než dost: malí neposedové se sice drželi poblíž klisen, avšak nechat se postříkat šampaňským od cizích lidí se jim příliš nezamlouvalo; a tak Dion, Grand Jaune, Werbert i Certa 2 pobíhali bujaře ve výběhu a nebyli v tak důležitý okamžik někdy k dostižení.

 Pro všechny přítomné bylo na místě připraveno bohaté občerstvení, koně rovněž dostali svoji potřebnou pravidelnou péči. A že jezdit na koni je snadné, předsvědčil všechny i černý pudlík, který se v koňském sedle cítil jako rodilý jezdec.