Do památky pozval sedmdesát provazochodců, kteří zde během soboty a neděle předváděli své umění.

Správce památky Roman Morvay sděluje, že už zde žádné mimořádné akce na říjen nechystají, ale na návštěvníky tu čekají čtyři prohlídkové okruhy - Rod Kinských v Čechách, potom je to mučírna,  která přibližuje trestní právo v 16. až 18. století. Třetí okruh je vlastně spojení prvého a druhého.
Čtvrtá prohlídka ukazuje pouze exteriéry hradu (30 min.). Jedná se o doplňkový okruh.

„Návštěvníky v říjnu vítáme od středy do neděle  v době od 9 do 16 hodin,” říká Roman Morvay s tím, že poslední prohlídka odchází 1/2 hodiny před uzavírací dobou.
Je ale možné  domluvit si i jiný termín návštěvy.

Kost je jedním z mála zbývajících středověkých hradů v České republice a je považován za druhý nejvýznamnější. Oblíbená legenda praví, že hrad dostal jméno Kost, protože nebyl dobyt více než jednou, jelikož byl stejně tvrdý jako kost. Původ hradu se datuje do 13. století a stavba byla pravděpodobně započata Benešem z Wartenberka, který nechal postavit dlouhý sál a věž jako obrannou pevnost. Po Sametové revoluci v roce 1992 byl hrad Kost a přilehlé pozemky navrácen Giovannimu Kinskému dal Borgo, jehož zájem o střelné zbraně a pistole pobídl k vytvoření výstavy v muzea v prvním patře.

Navíc můžete na hradě pozorovat při práci středověký dřevěný jeřáb, který pomáhá při rekonstrukci břidlicové střechy. ⋌(kov)