„Již během loňského finále jsme zaznamenali několik proseb o uspořádání dalších ročníků a založení nové tradice. Rádi jsme je vyslyšeli a zároveň tak dali možnost na odplatu všem, kterým se vloni nedařilo. Navíc jsou podle nás piškvorky ideální disciplínou, která pomáhá zlepšovat logické myšlení studentů, tak jako například šachy,“ vysvětluje motivaci pořadatelů Roman Cholasta z občanského sdružení Student Cyber Games. Vzhledem k mnoha turnajovým novinkám, včetně zjednodušení pravidel, přitom letos pořadatelé očekávají ještě vyšší účast než vloni – až 15 tisíc soutěžících.

Z každé školy se tři pětičlenné týmy, které se přihlásí do 27. října, zúčastní v Královéhradeckém kraji jednoho z pěti oblastních turnajů. Ta nejlepší družstva se potom utkají v krajském finále 1. prosince na Česko-anglickém Gymnáziu v Hradci Králové. Na jeho vítěze čeká 11. prosince v Brně boj o celorepublikový primát.

Organizátorský tým, tvořený z velké většiny studenty brněnské Masarykovy univerzity, si pro úspěšné piškvorkáře přichystal věcné ceny za více než 200 tisíc korun! Hlavní cenou pro vítězný tým je zábavné odpoledne v adrenalinovém parku. Každý účastník pIšQworek 2009 navíc obdrží originální fix Liner Centropen s logem soutěže.

„V loňském roce vzali učitelé piškvorky na milost a mnohdy i oprášili vzpomínku na svá školní léta. Pevně věříme, že se v letošním roce zapojí ještě aktivněji a pomohou tak dalšímu rozvoji alternativního soutěžení v Čechách,“ uzavírá Cholasta.

Občanské sdružení Student Cyber Games bylo založeno v roce 2003 a do povědomí veřejnosti vstoupilo především organizací středoškolských her v počítačové hře Starcraft: Broodwar. Dnes v rámci SCG spolupracuje několik desítek studentů z celé České republiky pod vedením výkonného výboru sídlícího v Brně. Více se dozvíte na www.scg.cz ⋌Občanské sdružení Student Cyber Games