Velikonoční skautské kuřátko je již sedmým rokem významnou součástí sbírkové akce Pomozte dětem!. Loni se vybralo více než půl milionu korun, letos Junák přislíbil stejnou částku. Šek byl již organizátorům předán.

„Před Velikonocemi jsme na schůzkách vždycky vyráběli nějaké drobnosti, a když jsme se doslechli o kuřátku, neváhali jsme. Nechceme o pomoci druhým jenom mluvit, ke skautské výchově patří především činy. Bavilo nás to, ale to nejdůležitější je, že naše snažení může přinést opravdový užitek těm, kteří to potřebují,“ říká Lída Škubalová, která se o projekt v Hořicích stará.

Výroba

Dva týdny předem se na družinových schůzkách ve skautské klubovně připravovalo přes tři sta roztomilých i extravagantních kuřátek. Ty potom samy děti nabízely i přes nepřízeň počasí po celý předvelikonoční pátek ve městě veřejnosti a vybíraly peníze do kasičky. Příjemné zázemí pro vytrvalé dobrovolníky poskytly pracovnice městské knihovny.

„Mě to bavilo, když nám byla zima, mohli jsme se ohřát v knihovně, ale hodně jsme chodili, abychom stihli co nejvíc lidí. Někdo byl příjemný, někdo třeba moc ne, ale většina lidí nám něco přispěla. Určitě příští rok půjdeme znovu, líbí se mi, že stačí tak málo a někomu tím můžeme opravdu pomoct,“ říká Lenka Zemánková, jedna ze skautek, které dopoledne kuřátka prodávaly.

Nejenom hořičtí skauti tak děkují všem, kteří si Velikonoční skautské kuřátko zakoupili a pomohli tak dětem.