Žluté figurky usazené do skořápky nebo jiné velikonoční dárky budou v ulicích českých měst rozdávat za příspěvek do kasiček sbírky Pomozte dětem!


S výtěžkem 535 tisíc korun se loni Velikonoční skautské kuřátko stalo nejvýznamnější součástí sbírkové akce Pomozte dětem! Za uplynulých šest ročníků již skauti vybrali téměř dva a půl milionu korun. Výtěžek letošní akce a podrobnosti o průběhu skautské sbírky budou zveřejněny o Velikonočním pondělí v denním studiu „Pomozte dětem!“ na programu ČT 1.

Hořičáci nelení

Mezi více než 50 přihlášenými středisky a oddíly z celé republiky, kteří chtějí tímto způsobem pomoct svým vrstevníkům – dětem postiženým, zanedbávaným či ohroženým – jsou i skauti z Hořic.

Světlušky a vlčata, skauti a skautky ze všech tří hořických junáckých oddílů už během svých schůzek pilně zasazují vatové figurky kuřátek do skořápek od vajíček, zdobí je a sami je potom budou nabízet veřejnosti. Pomoc během sbírky přislíbily i pracovnice Městské knihovny.


„Nám se nápad zalíbil. Proto jsme se do toho letos vrhli. Je to smysluplná činnost, děti si navíc uvědomí, že i malá pomoc může někomu přinést hodně radosti,“ říká Lída Škubalová, teprve sedmnáctiletá studentka místního gymnázia a vedoucí družiny světlušek, která sbírku v Hořicích koordinuje.


Velikonoční skautské kuřátko bude v hořických ulicích ke koupi v pátek 21. března.