Projekt začal v loňském roce nejen rekonstrukcí dolní části náměstí, a to za 40 milionů korun. S tak obrovskou finanční částkou pomohla městu Evropská unie.

Ještě letos bude proměna Hořic na čtyři bezbariérová území hotová. „Konečně se nám podaří kompletně opravit i Žižkovu ulici. Bude nové osvětlení, nová silnice i chodníky. Vzniknou zde i zálivy pro parkování,“ vysvětlil starosta Ivan Doležal.

Brzká a poctivá zima navíc zdržela obnovu ulice Husovy. Momentálně dělníci pracují na jejím dláždění, nemine ji ani osvětlení a nasvícení nových přechodů. Na nebezpečné přecházení si stěžovalo sdružení Ecoinstitut zastávající zájmy občanů.

Celá akce přinese úlevu především pohybově omezeným lidem, kterých je v Hořicích hodně. „Žije tu 145 seniorů jen v domově důchodců, také je tu léčebna dlouhodobě nemocných a ústav pro tělesně postižené. Všichni se potřebují někam dostat a zařídit si potřebné věci,“ řekl před časem starosta Ivan Doležal. Všechny trasy bez překážek proto zajišťují dostupnost důležitých úřadů a institucí.

Opravy čekají ale i dalších několik míst ve městě. V ulici Máchově to bude chodník, Pod Lipou chodník a parkovací místa. Rampa v Přemyslově ulici zajistí sjezd do sídliště a Janderova bude širší s parkovacími místy.

Celková změna se dotkne i ulice Komenského.