Po komunálních volbách uzavřela vítězná strana ODS koaliční smlouvu s TOP 09 a Šancí pro rozvoj. Jako starostu navrhla koalice opět Ivana Doležala. Posty místostarostů se však změnily, protože Volba pro město s teď už bývalými místostarosty Hanou Richtermocovou a Jaroslavem Váchou z koaličních jednání vypadla.

 Na pozici uvolněného místostarosty byl navržen Martin Sodomek (ODS, do té doby správce Sportovního zařízení města Hořice) a na neuvolněného místostarostu Aleš Svoboda (Šance pro rozvoj, majitel papírnictví). Právě místo neuvolněného místostarosty je jednou z hlavních změn. Minulé volební období byli oba místostarostové uvolnění. Tato změna především ulehčí městské kase.

Na zasedání pod vedením nejstaršího člena zastupitelstva Františka Doležala bylo přítomno dvacet zastupitelů, chyběla jen Hana Richtermocová, která se zde objevila jen na začátku.

Hlavním bodem odpoledne byla volba starosty města. Zvolení zástupci rozhodli o veřejném hlasování. Jiného kandidáta žádná z přítomných stran nenavrhla. Ivana Doležala nakonec podpořilo 14 členů, dva byli proti a čtyři se zdrželi.

Při volbě uvolněného místostarosty, na jehož pozici byl navržen Martin Sodomek, byla Jiřím Johnem (ČSSD) podána jiná varianta: ,,Místostarostou by měl být Jaroslav Vácha. Pro město udělal velký kus práce, započal projekt Hořice – město bez bariér a měl by ho také dokončit.“ V případě, že by nebyl zvolen Martin Sodomek, by se přistoupilo k tomuto návrhu. To se však nestalo. Poměrně těsným výsledkem (12 hlasů pro, 4 proti, 4 se zdrželi) M. Sodomek vyhrál.

 To samé se opakovalo při volbě neuvolněného místostarosty, kterým měl být podle koaliční smlouvy Aleš Svoboda. Jaroslava Váchu navrhl Jaroslav Pour (ČSSD). Na to už zareagoval sám bývalý místostarosta J. Vácha: ,,Děkuji vám za podporu, ale já tento návrh ani pozici nepřijímám.“

Zastupitelstvo nakonec zvolilo Aleše Svobodu. Sedmičlennou radu ještě doplní Pavel Sieber, Martin Pour, Vít Kotrbáček a Roman Chalupa. Členové komisí budou voleni až na příštím zastupitelstvu 6. prosince.