Pro nás - žáky - však rok nekončí, jenom jsme se pomalu přehoupli na konec prvního pololetí a s netrpělivostí očekáváme vysvědčení. Takže i vám, milí spolužáci, přejeme co nejúžasnější „pololetní odměnu“ a zároveň šťastný vstup do následující druhé etapy.

Když se nyní na chvilku zastavíme a zavzpomínáme na poslední měsíc v roce, je nám trochu smutno. Slavnostní čas vánoční je pryč a s ním i všechny neopakovatelné zážitky, na které rádi vzpomínáme. Mezi ně určitě patří naše cesta do Prahy, kdy jsme si měli možnost prohlédnout filmová studia České televize na Kavčích horách, vyzkoušeli jsme si kostýmy známých filmových postav i obsluhování skutečné kamery, zúčastnili jsme se také natáčení silvestrovského pořadu „Zázraky přírody“ atd. V Divadle Spejbla a Hurvínka jsme zhlédli humorné loutkové představení a k tomu ještě každý z nás dostal bohatou mikulášskou nadílku.

Na závěr celého dne jsme navštívili vánoční trhy na Staroměstském náměstí, odkud jsme si přivezli domů pravou vánoční náladu.

Nesmíme také zapomenout na začátek prosince, kdy nás navštívili čerti, zahráli jsme si s nimi na čertovskou školu a v tělocvičně vypukl „Čertí rej“.

Soutěžili jsme na „Luciferově lávce“, ze které jsme nesměli spadnout do vody, proběhly skutečné čertí zápasy, dobývali jsme „Kleofášovo doupě“ apod.
Dokonce jsme měli možnost blíže se seznámit s dětmi z naší mateřské školky, které nás navštívily a soutěžily společně s námi.

Poslední prosincové dny proběhly ve znamení adventních příprav, vyrábění i rozdávání dárků, zdobení stromečku, a dokonce jsme vařili. Pro koho? Pro učitele, pro spolužáky z 1.stupně i pro sebe. Připravili jsme pravý „Vánoční raut“ s ochutnávkou několika druhů pomazánek, zdobili jsme chlebíčky, jednohubky i slavnostní štědrovečerní stůl. Nechyběly vánoční zvyky a spousta zajímavého čtení i povídání o narození Ježíška. Nakonec jsme měli starosti, aby se ty naše dobroty snědly do odchodu na vánoční prázdniny. Věřili byste tomu, že nakonec nic nezbylo?

Tak a už jsme u konce našeho ohlédnutí za starým rokem. Ještě jednou přejeme všem pohodový nový rok a stále dobrou náladu.
žáci 3.A s p.uč. P.Varsányiovou, ZŠ a MŠ Na Daliborce v Hořicích