Královéhradecký kraj byl zastoupen týmy gymnázií J.K. Tyla Hradec Králové a Hořice. Obě družstva bojovala po celou dobu na špici. Poslední kolo je svedlo k vzájemnému duelu, ze kterého vyšli vítězně Hořičáci.

Vítězství je posunulo na druhou příčku v celkovém pořadí. Zopakovali tak úžasný výkon družstva ZŠ Na Daliborce z roku 2002, kdy hráči Beneš, Hrouda, Souček, Tulka a Vedra dosáhli téhož umístění v Přerově mezi družstvy z I. stupně ZŠ. Jediný Jakub Souček byl členem obou těchto družstev. Letos mu dopomohli vesměs rovněž hráči z Daliborky,Petr Tázlar, Jakub Šafařík a Lukáš Vaníček.

Zatímco velcí šachisté hájili barvy města v Jižních Čechách, malí se mohli utkat na krajských přeborech mládeže.

Dva z nich proběhly v Hořicích; 26. března Rapid ve školní jídelně, zúčastnilo se ho na 50 hráčů a hráček do 14 let. Nejvíce se dařilo Tomáši Ptáčkovi, Vojtěchu Wagnerovi, Filipu Šolcovi, Lence Rojíkové a Aničce Vítové (všichni z Hradce Králové), kterým se podařilo vybojovat tituly krajských přeborníků a přebornic. Domácí Vojta Kykal byl druhý, Kamil Šafařík šestý. O dva týdny později, 9. a 10. dubna, bojovali v hořické sokolovně chlapci a dívky o tituly krajských přeborníků a přebornic v praktickém šachu do 16 let.

Nejvíce se dařilo Pavlu Horníčkovi, který si kromě trofeje pro vítěze odvezl do Rychnova i putovní pohár. Kategorii do 14 let vyhrál Jiří Gregor, nejúspěšnějšími dívkami byly Lenka Rojíková, Kateřina Skybová a Anna Vítová. Domácí Kamil Šafařík obsadil mezi šestnáctiletými krásné třetí místo a vybojoval postup na Mistrovství Čech. Gratulujeme.⋌(jj)