Desítky zasíťovaných parcel nabídne v letošním roce město svým obyvatelům. Ti si mohou koupit buď přímo pozemek pro stavbu rodinného domu, nebo počkat, až se na čtyřech z nich objeví bytové domy a v nich si pořídit vlastní byt.

Hořická radnice investovala do inženýrských sítí v ulici Šalounova a Aloise Hlavatého devět milionů korun v loňském roce a dalších 17 milionů přijde na řadu ještě letos.

„Pozemky budou připraveny k prodeji už v letošním roce, záleží to také na aktuální tržní ceně a poptávce. Je třeba, aby se nám náklady na sítě vrátily, takže se cena za metr čtvereční bude pohybovat zhruba kolem 1200 korun,“ vysvětlil starosta Ivan Doležal s tím, že získané finance by měly radnici pomoci se splacením úvěru, který si plánuje vzít, aby mohla uhradit chystané investice.

Stavba inženýrských sítí na pozemcích je teď omezena zimou. Dělníci čekají, až bude tepleji, aby mohli položit živičnou vrstvu, která ochrání vodovodní potrubí před mrazem.

Po dokončení bude na prostoru o rozloze 21 tisíc m² k dispozici celkem 39 připravených parcel pro rodinné domy a také čtyři nízkopodlažní objekty s počtem 91 bytů. Deníku to sdělil Radoš Rykl z investičního odboru.

Hořice tak reagují na téměř nulovou nabídku vhodných parcel pro stavbu.