Není to jen pouhý vlastník budovy, on sám aktivně cvičí a účastnil se mnoha kulturistických soutěží. Požádali jsme ho, aby nám stejně jako jeho kolega Ivan Horáček (rozhovor s ním jsme otiskli minulý týden) pověděl něco o své závodní kariéře.

,,Závodit jsem začal asi v roce 1987, po dvou letech sbírání zkušeností jsem začal sbírat umístění v podobě mistra východní oblasti, Čech a ještě Československa (4. místo). Takto jsem absolvoval 15 sezón. Byl jsem na mezinárodních závodech v Rakousku, Německu, Polsku, Maďarsku atd. Měl jsem výhody reprezentace, když ještě reprezentace v kulturistice byla opravdová (refundace mzdy, diety,soustředění).

Dnes se tělo na závody barví speciální barvou, představte si, že dříve zde vůbec nebyla k sehnání, a tak jsme používali třeba slupky z ořechů. Problém potom byl, že ta barva nešla smýt.

 Dneska už si závodník musí vše zaplatit a není to málo,aby mohl reprezentovat naší republiku. Takhle to vedení české kulturistiky dopracovalo. Ale to je na celou kapitolu. Jinak jsem všude převážně dosáhl na medaile. Nejvíc si snad ale vážím těch domácích umístění, kdy na krajských závodech bylo v kategorii i 20 závodníků, všichni na mezinárodní úrovni. Nejde to vůbec porovnat s dnešními soutěžemi, kdy je pouze jeden závod na Čechy a je na něm třeba jen 5 závodníků v kategorii.

 Za svoji kariéru jsem jinak získal třikrát titul mistra Východní oblasti, dvakrát titul vicemistra Čech. Na mezinárodních soutěžích Amater GP jsem se umístil třikrát do šesté pozice. Dnes se snažím být všestranný. Účastnil jsem se například soutěže Ocelový muž, kde jsem získal dvě třetí místa.“

O vyhlášení a ukončení naší soutěže vás budeme informovat.