Velká chuť po pIšQworkách byla cítit ve vzduchu, některé týmy díky nemoci dorazily jen ve čtyřech, což jim ale nebránilo a nastoupily do turnaje.

Největší ambice prokázaly týmy z Masarykovy obchodní akademie s názvy „So well 1" a „So well 2", které bez větších potíží vyhrály své skupiny.
Domácím týmům se tolik nedařilo a ze skupin postoupily ze spodních pozic.

Do semifinále se nakonec probojovaly týmy „So well 1", „OdKuŠeMiTé", „2strong4u" a „zlý zuby", kdy už v prvním kole došlo k rozstřelu, což poukazuje na vyrovnané výkony týmů.

Mezi „So well 1" a „OdKuŠeMiTé" v semifinále došlo opět k rozstřelu, kde byl úspěšnější zástupce týmu „OdKuŠeMiTé".

So well 1 tedy bojovali o třetí místo, zatímco OdKuŠeMiTé se střetli s 2strong4u o první místo v turnaji.

Finále a boje o třetí místo se však již odehrávaly v jiných prostorách, protože jídelna, kde se turnaj konal doposud, se začala plnit hladovými studenty, kteří by si neměli kam sednout. Nakonec skončili první 2strong4u z Gymnázia a SOŠ Hořice, druzí OdKuŠeMiTé ze Střední zemědělské školy Hořice a na třetím místě se umístil tým So well 1 z Masarykovy obchodní akademie Jičín.

Všechny tři týmy postupují do krajského kola v Hradci Králové. Gratulujeme!

Krajská kola soutěže budou následovat hned po oblastních. Série turnajů potom vyvrcholí velkým finále v Brně 11.12.2009 na Gymnáziu Matyáše Lercha.

Pro úšastníky a vízěze jsou nachystány ceny a dárky v hodnotě čtvt milionu korun. Hlavní cenou je adrenalinový den v zábavním parku Yelloow Point v Krkonoších. Utkává se o ni celkem 619 pětičlenných týmů z 325 středních škol.

Turnj pořádá občanské sdružení Student Cyber Games. Letošní ročník je už druhý. Martin Šmoldas, Mediální centrum SCG
Kontakty: tel.: 776 704 759, e-mail smoldas@scg.cz, www.pisqworky.cz