Bohužel pro účast jen jednoho psovoda se závod Memoriál Karla Hellera musel zrušit. Po slavnostním nástupu a zahájení odjela polovina závodníků na nedaleké pole u obce Červená Třemešná soutěžit v pachové práci. Psovod projde asi 300 metrů dlouhý úsek se dvěma lomy a v polovině a na konci položí dva předměty. Po půlhodině musí pes tento úsek s nízkým nosem bezchybně projít a oba předměty označit. Získat může až 100 bodů.

Současně na cvičišti probíhala zkouška poslušnosti. Stopy hodnotil pan Dlabola a poslušnost pan Prouza. Jako poslední a pro diváky nejatraktivnější je disciplína obrana. Role figuranta se ujal Martin Kula, hodnocení výkonů při obraně se zhostili oba rozhodčí.

Celkově nejlépe si vedli psovodi z Jaroměře. Vítězem stopařského závodu se stal již po třetí Vladimír Řehák s fenou Quenny z Jaroměře, druhé místo obsadil Miloš Hušek s fenou Isis z Nového Bydžova a na třetím místě skončil Karel Vlček s fenou Cesy z Lomnice nad Popelkou. V obranářském závodu se na prvních třech příčkách umístili psovodi z Jaroměře – první Petr Velc a pes Agar, druhá Martina Zolmanová s fenou Guppi a třetí vítěz stopařského závodu Vladimír Řehák a Queeny.

Závod proběhl v dobré přátelské atmosféře, počasí přálo všem, jen proti minulým rokům byla slabší účast. Nakonec musíme poděkovat všem kynologům z hořické organizace za přípravu a organizaci závodů i kantýny. Poděkování za peněžní podporu patří též městu Hořice a rovněž všem sponzorům.⋌za K.K. Hořice Emilie Včelišová