Ihned po zahájení soutěže odjeli psovodi a rozhodčí pan Miroslav Dlabola na nedaleké pole u Červené Třemešné. Tam všichni psi se svými páníčky předvedli převážně velmi dobré pachové práce, za které byli od rozhodčího ohodnoceni body. Souběžně na kynologickém cvičišti probíhaly cviky poslušnosti, které hodnotil pan Oldřich Prouza.

Po krátké polední přestávce přišla na řadu pro diváky nejatraktivnější část soutěže, obrana. Figurant Martin Kula předvedl dobrou práci, většina psů dobré zákusy do ochranného rukávu a rozhodčí je za jejich výkon spravedlivě ohodnotil.

Nejvíce závodníků přijelo z Hronova, Semil, Nového Bydžova, Krakovan a z KNO Kozašice, ale také z Jaroměře, Jílového, Turnova, Kopidlna a z klubu Nový Hradec Králové. Po sečtení bodů v každé kategorii došlo na slavnostní vyhlášení celé soutěže, vítězové dostali poháry; ceny a diplomy obdržel každý ze závodníků. V kategorii ZM Memoriál Karla Hellera z devíti soutěžících vyhrál Pavel Mikulka a pes Nurmo z Nového Bydžova, druhá skončila Jiřina Zahradníková a Manto ze Semil, na pěkném třetím místě skončila Źaneta Klikarová s fenou Kamala, též ze Semil.

V obranářské soutěži ZVV1 Memoriál Jardy Diviše zvítězil Pavel Jurišta a pes Franco z Hronova, druhé místo obsadila Martina Bízová a fena Darsy z KNO Kozašice, třetí místo pak Pavel Jandík a fena Brita z Jílového. V této kategorii soutěžilo 10 závodníků. Nejvíce psovodů, a to 12, startovalo v závodě Hořická stopa. Celkovým vítězem se stala Nikol Valečková a fena Mischa ze Semil, na druhém místě skončil úspěšný Pavel Jurišta a Franco, na třetím místě opět Pavel Jandík, ale tentokrát se psem Afar.

Všem členům hořické organizace patří dík za přípravu a průběh celé soutěže, za dobrý chod kantýny, poděkování také patří sponzorům, hlavně městu Hořice.
Vladimír a Emilie Včelišovi