Jarmark byl provázán charitativní sbírkou nadačního fondu Pepina a hospicového sdružení Duha. Koupí drobných dárkových předmětů jste mohli (a stále ještě můžete) přispět na pomoc zdejšímu hospicovému zařízení, které se soustředí na domácí péči. Díky této podpoře se mohou rodiny starat v klidu domova o svého umírajícího nemocného člena.

 Získané prostředky uhradí nákup pomůcek nezbytně nutných k zvládnutí domácí péče.

 Jana Sieberová, zakládající členka této organizace, provázela hospicovým zařízením v areálu hořické nemocnice. ,,Nejbližší hospicové centrum v Červeném Kostelci má kapacitu 30 lůžek, což je však na náš region zoufale málo, protože nárůst onkologických onemocnění se stále zvyšuje. Naše sdružení má v současné době 40 členů, z nichž většina pracuje dobrovolně ve svém volném čase,“ uvedla Jana Sieberová.

Sbírka byla doplněna zábavným programem. Na pódiu se vystřídala řada umělců. V dopoledních hodinách děti ze základních a uměleckých škol, odpoledne zde vystoupily hořické kapely The Oast a Lačo Dživipen. Projekt přijeli podpořit také herci seriálů Ordinace v růžové zahradě a Ulice, kteří tu uspořádali autogramiádu, a někteří z nich dokonce i zazpívali.

 Celý den vyvrcholil koncertem kapely Ready Kirken. Návštěvníci také mohli zavítat do budovy městského muzea, kde se konala vernisáž výstavy fotografií pana Jaroslava Kučery, předního českého fotografa, která byla rovněž podporována hořickým sdružením Duha a nadací Pepina.

Miluše Bittnerová, známá herečka a jedna z organizátorů a spoluzakladatelů nadace Pepina, řekla: ,,Jako nadace Pepina jsme se do povědomí veřejnosti dostali minulý rok, kdy jsme slavili velký úspěch se sbírkou na podporu dětského domova v Nymburce. To nás motivovalo k tomu, abychom s činností pokračovali. Nyní tedy spolupracujeme s hořickou Duhou a doufáme, že se nám povede vybrat dostatečné množství peněz ke koupi potřebných pomůcek. Víme, že Hořice jsou malé město, a počítali jsme s počáteční nedůvěrou občanů, ale věříme, že akci většina z nich podpoří. “⋌ Tereza Černá