Jako symbolický dárek dostala opravenou Janderovu ulici, ve které žije. Popřát jí přišel hejtman Lubomír Franc i starosta města Ivan Doležal.

„Měla jsem tady ve městě tři přání. Opravenou radnici, ulici Antonína Rudla a Janderovu. Všechna přání se mi splnila. A teď se mě zeptejte, jaké mám přání nyní,“ řekla Marie Fišerová, která je na svůj věk velice čilá a o aktuálním dění má dobrý přehled.

„Ještě opravit část ulice Komenského a nesloučit zdejší střední školy, protože to neudělá dobrotu. Pane hejtmane, vy to nesmíte připustit,“ překvapila všechny přítomné oslavenkyně. Lubomír Franc opáčil, že jí to slíbit nemůže, ale je úžasné, jak je Marie Fišerová ve svém věku v obraze a snad každý by si přál takové stáří.

Žena úctyhodného věku i vitality se narodila 27. listopadu, 105 let je jí tak právě v pátek. Oslava proběhla ina radnici, kam se po blahopřání vydali.

Nejdříve pomohla přestřihnout pásku ve zrekonstruované nejstarší ulici v Hořicích. „Málokdo věřil, že se nám to podaří dokončit k jejím narozeninám, ale zvládli jsme to,“ dodal starosta Ivan Doležal.