Letos uspořádali ve dnech 12. – 14. září ve svém chovatelském areálu Na Závisti tradiční chovatelskou výstavu s okresní soutěží okrasného ptactva a soutěží mladých chovatelů.

Obeslalo ji osmdesát vystavovatelů ze širokého okolí (Jičín, Kopidlno, Lázně Bělohrad, Nová Paka, Vysoké Veselí, Hradec Králové, Třebechovice pod Orebem, Pardubice…), kteří předvedli 242 kusů králíků ve 41 barvách a rázech, 81 kusů drůbeže v 18 barvách a rázech, 85 kusů holubů v 15 barvách a rázech, 50 kusů papoušků v 23 druzích a mutacích.

Součástí výstavy byla i oblastní výstava andulek, na které bylo ke zhlédnutí více jak 200 kusů v různých barvách a mutacích. Ve výstavních vitrínkách bylo vystaveno několik plazů, terarijních zvířat, a nově byla připravena velká expozice šesti druhů suchozemských želv.

Výsledky výstavy a udělená ocenění:

králíci: 18 čestných cen a 2 putovní poháry,
drůbež: 5 čestných cen a 2 putovní poháry,
holubi: 5 čestných cen a 1 putovní pohár,
papoušci - okresní soutěž: 3 ceny a 1 putovní pohár, 9 čestných cen a 1 putovní pohár.

Okresní soutěž mladých chovatelů: 5 čestných cen a 1 putovní pohár.
Oblastní soutěž andulek: 13 vítězů skupin a 4 putovní poháry.

Prvními návštěvníky byly již v pátek ráno děti z mateřských a základních škol z Hořic a okolí. Především pro ně byl připraven dětský koutek s oslicí a bohatá tombola. Pro veřejnost byla výstava otevřena odpoledne od 14 hodin.

Návštěvníci si mohli dokoupit pro své domácí chovy vystavovaná zvířata a chovatelské potřeby. Celou akci provázelo chladné počasí, ale i tak se letošní návštěvnost vyšplhala na 2200 osob!

Při posuzování zvířat tradičně velmi pomohli studenti 1. ročníku Střední zemědělské školy v Hořicích.
Touto cestou bychom rádi poděkovali všem našim sponzorům, neboť ani naše výstava se neobešla bez jejich podpory. Jmenujeme alespoň ty největší, mezi které patří město Hořice, dále místní školní statek, dobrovodské zemědělské družstvo a několik hořických firem, ale i budčeveská společnost zabývající se také výrobou přípravků pro potřeby zvířat.

V neposlední řadě je třeba poděkovat členům základní organizace ČSCH v Hořicích za jejich práci při zajištění průběhu celé výstavy. Josef Maťátko, jednatel ZO ČSCH Hořice