Na první schůzce se sešlo 11 dětí ve věku od 7 do 11 let. Vedoucí družstva se stala Lucie Nimsová. V lednu 2009 mladí hasiči stvrdili hasičský slib, dostali tričko s logem a kšiltovku. Na dalších schůzkách se zdokonalovali ve vázání uzlů, které předvedli na 1. soutěži Miletínský šmodrch. Z 36 soutěžících se nejlépe umístila Barbora Baliharová na 15. místě. Sdružení hasičů Čech a Moravy vyhlásilo celorepublikovou soutěž Požární ochrana očima dětí. Do této soutěže se také mladí hasiči zapojili.

O čarodějnicích naši mladí připravili soutěže pro svoje kamarády. V květnu, když se konečně vyčasilo, mohli začít s trénováním venku. To už na ně čekala soutěž v útoku a štafetě v Chlumci nad Cidlinou. Tady se jim moc nedařilo, ale další úspěchy na sebe nedaly dlouho čekat.V květnu se zúčastnili okresní soutěže Plamen v Cerekvici nad Bystřicí. I když počasí moc nepřálo, naši mladí si vybrali spaní ve stanu. V soutěžních disciplínách se umístili na 4. místě ze 13 družstev.

Dalším velkým úspěchem bylo umístění Barbory Baliharové v celostátní literární soutěži. Ze 624 soutěžících obsadila 3. místo.

Z prázdninového soustředění v Chlumci

Jmenuji se Barbora Baliharová a píšu hasičskou kroniku v prvním roce činnosti našeho kroužku:

Když jsme s hasiči začínali, měli jsme 11 dětí, nyní se jejich počet vyšplhal na 17, díky rodičům a zájmu dětí jsme dokázali tábor zrealizovat. Sešli jsme se v neděli brzy ráno, jelikož jsme se obávali velkého horka, a uznejte sami, 35 kilometrů v takovém horku není žádná slast. Před osmou hodinou ranní jsme všichni vyzbrojeni helmami, rukavicemi a batůžky se svačinou nasedli na kola a vyrazili vstříc táborovému dobrodružství. Celou trasu jsme bravurně zvládli za necelé tři hodinky.

Každý den byl v duchu sportovním s cílem zvýšení kondice dětí. Na podzim nás čeká důležitý tříkilometrový běh terénem plným nástrah. Her jsme nehráli až zas tolik, spíše jsme běhali a závodili, plavali a jezdili na kole, měli jsme také několik běhů, některé byly po vytyčené trase, u jiných byly děti vyslány do neznámého prostředí, odkázány pouze na buzolu a svoje nabyté znalosti při soustředění. Mezi sebou bojovali jak jednotlivci, tak i skupiny. Za ten týden nekonečného sportování jsme byli svědky, že na konci týdne se všechny děti vybičovaly k neuvěřitelným výkonům. Byly statečné a šikovné, uměly se postarat samy o sebe i o kamarády v neznámém prostředí. Pokud jsme někam vyrazili, byli jsme pro okolí velkou atrakcí. Nikdo totiž dlouho neviděl pohromadě tak početnou skupinu dětí.

Na konci léta si ještě naši mladí hasiči jeli změřit síly v požárním sportu do obcí Brada – Rybníček, Lužany a Libuň.

O kroužek mladých hasičů je v naší obci velký zájem, od září začal pracovat kroužek nejmladších předškolních dětí. Při mikulášské besídce našich nejmladších hasičů, kdy je přišel navštívit čert s andělem a Mikulášem, čítal náš kroužek již 35 členů. Velké poděkování patří jejich vedoucím Romanu Baliharovi, Lucii Nimsové, Petře Škvrnové a Aleně Šubrtové. Stanislava Hradecká