Místní řidiči i ti, kteří městem projíždějí, opět po zhruba půl roce nebudou určitě nadšeni a budou se muset obrnit trpělivostí. Dál se totiž pokračuje v rekonstrukci průtahem města.

Loni se pracovalo na železničním přejezdu u nemocnice a na něj navazující křižovatce, nyní se jedná o silnici III/32419 Jana Maláta a místní komunikaci Merendní.

Znamená to, že na čtyři měsíce, od pondělí 4. dubna do neděle 31. srpna, budou tyto ulice pro veškerou dopravu zcela uzavřené. Nákladní a osobní auta tak budou muset z Nového Bydžova po silnici do Skochovic, Hlušic a Starého Bydžova, autobusy pak pojedou směr Skochovice přes Starou Skřeněř do Starého Bydžova.

„Chápu, že nikdo není rekonstrukcí nadšený, ale už se prostě udělat musela. Všechny práce koordinuje město tak, aby na sebe navazovaly a firmy se k dalším opravám nebo změnám nemusely vracet,“ vysvětloval vedoucí odboru investic a rozvoje novobydžovského městského úřadu Bohuslav Zachař.

Jak dodal, VaK s předstihem začal s opravami kanalizace, aby si nepřekážel při dalších pracech se silničáři. Nyní přijdou na řadu úpravy komunikace včetně přilehlých chodníků na obou stranách ulice.

„V silnici se půjde až na podloží, to znamená do hloubky zhruba jednoho metru. A pochopitelně budou následovat další úpravy, než přijde na řadu kryt, tedy povrchový asfalt,“ doplnil Zachař.

Jak budou podle něho práce na úpravách silnice postupovat, radnice přidá nové veřejné osvětlení, začne se zároveň dělat na nové cyklostezce a chodnících po obou stranách. Při této příležitosti nezapomenou ani na výsadbu zeleně.

„Zákonitě se snažíme, aby opravy skončily co nejdříve, protože se dotknou lidí. Ale zase to nebude tak dramatické, protože se jedná o místní komunikaci,“ poznamenal Bohuslav Zachař