Mezi odpadlíky z rozpadajících se Věcí veřejných se ani po nedělních veletočích nezařadili oba její východočeští poslanci, pardubický Miroslav Petráň a královéhradecký Jiří Štětina.

„Nechápu, že se někdo zabývá tím, že někdo dal někomu půjčku v řádu statisíců, a to ze svých peněz, když uplynulých dvacet let nikoho nezajímalo, kdo rozkrádal veřejné peníze. Tím spíš, že odpovědnost za toto rozkrádání nesou i lidé, kteří dodnes sedí v parlamentu a někteří z nich dokonce ve vládě,“ prohlásil v neděli Petráň.

Informace o údajných úplatcích ve straně Radka Johna a Víta Bárty označil za uměle nafouknutou pseudokauzu, která odvádí pozornost od potřebných vládních reforem. V klubu VV zůstává, jeho vedení podporuje a nevidí nejmenší důvod, proč na tom něco měnit.

„V této zemi se neřeší daleko závažnější kauzy,“ přisvědčil jeho stranický kolega ze sněmovny Jiří Štětina. „Události posledních dní ukazují v plné nahotě návrat ke starým pořádkům, kdy byly na prvním místě jsou prachy a korupce a kterým se VV snažily a snaží zabránit,“ dodal Štětina.