Dobré počasí je základ úspěšných závodů. Pořadatelům Východočeské hasičské ligy nádherně slunečný den hrál do karet. První kolo ze třináctidílného seriálu šestého ročníku se uskutečnilo v neděli v obci Stračov na Hradecku. Zúčastnilo se ho třicet družstev mužů a deset ženských týmů. Druhé kolo startuje v sobotu 4. června v Letohradě–Kunčicích v okrese Ústí nad Orlicí.

První vítězství si odvezl Dolní Přím

Letošní ročník hasičské ligy bude hodně vyrovnaný, takže se mají diváci na co těšit.

První kolo Východočeské hasičské ligy mají dobrovolní hasiči za sebou. Deník položil pár otázek loňským vítězným mužům z Pšánek. „Trénujeme od března dvakrát týdně, ale nesmí se zapomenout také na přípravu strojů již v zimních měsících. Během sezony cvičíme jednou za týden. Letošní ročník bude hodně vyrovnaný, a proto si netroufáme mít ambice na obhajobu loňského prvenství. Máme totiž v družstvu také dvě změny, takže chceme hlavně stabilizovat tým. Funguje u nás perfektní spolupráce s obecním úřadem,“ uvedl Michal Dvořák ze SDH Pšánky.

Soutěží se v požárním sportu v disciplíně požární útok v kategorii mužů a žen. „Hasiči používají úzké sportovní hadice a útočí se na sklopné terče. Čas je snímán elektronickou časomírou s přesností na dvě desetinná místa,“ řekl Jan Konečný. Jednotlivá kola se konají na území východních Čech ve většině okresů Královéhradeckého kraje a také v okrese Ústí nad Orlicí v Pardubickém kraji. Soutěžící jezdí i z kraje Libereckého.

„Od Východočeské hasičské ligy očekáváme, že se zde pozdvihne úroveň požárního sportu a bude se jezdit soutěžit, nikoli protestovat. Doufáme, že naše liga bude atraktivní nejen pro soutěžící, ale i pro diváky a sponzory,“ dodávají organizátoři.

Ve Stračově se rozdělovaly první cenné body do průběžného pořadí soutěže. Bodovaných míst je u mužů dvacet a u žen deset. Který tým bude mít po třinácti závodech nejvíce bodů, ten se stane celkovým vítězem, kterého organizátoři vyhlásí v listopadu na galavečeru.

Pohár za nejlepšího proudaře si odnesl Jakub Šebek ze SDH Libuň a nejlepší proudařkou se v neděli stala Lucie Hlaváčková ze SDH Vitiněves.

Výsledková listina VČHL ve Stračově