Obec dostala z Operačního programu Životního prostředí prioritní osy 3 udržitelného využívání zdrojů energie přes 4 miliony korun, která pomůže uhradit polovinu nákladů projektu.

Práce se již rozběhly

Na začátku července byla podepsána smlouva s dodavatelem, a práce se tak daly konečně do pohybu. Na budově už je nyní instalováno lešení a postupně se bude zateplovat fasáda, vyměňovat okna a dveře.

 ,,Budova MŠ je typická stavba ze 70. let dvacátého století s velkým množstvím oken, což je velice neekonomické. Zateplením se tak výrazně zreguluje vysoká spotřeba energie,“ vysvětluje starostka Jana Němečková. Další finance půjdou na zateplení stropu ZŠ, střechy školky, tělocvičny a spojovacího krčku. Mateřská škola dostane také novou střešní krytinu.

 Možná se ptáte, co bude se sedlovou střechou základní školy? Z dotace se rekonstruovat nebude. Obec ale nechce dále otálet, a proto se rozhodla střechu opravit z vlastních zdrojů. Velmi vítaný byl příspěvek od kraje ve výši 230. Nové tašky s oplechováním budou stát asi 600 tisíc.

,,Jsme rádi, nebylo by rozumné tuto část odkládat, už jen z toho důvodu, že můžeme využít již postaveného lešení,“ vysvětluje starostka Jana Němečková. Práce budou ukončeny nejdéle do konce roku 2010. ,,Organizaci vyučování to nenaruší, budova je totiž dostatečně prostorná,“ dodala starostka.