Na svahu nad obecní vodárnou ji uspořádali místní dobrovolní hasiči. V neděli odpoledne za mrazivého a slunečného počasí dorazily pod závodní dráhu desítky zájemců o tento adrenalinový zážitek.

„Jsme rádi, že akce táhne a pořád se u nás ve vsi najdou recesisté ochotní vydat se z kopce v čemkoli, i když je to mnohdy docela nebezpečné,“ komentuje akci Ladislav Jiřička, velitel čisteckých hasičů.

Na start závodu se nakonec postavilo šestnáct dětských posádek a sedm dospělých. Dolů z kopce se během odpoledne řítily děti na bobech, ale také slečna z pláže, sprchový kout, stan a dokonce skříň. Ta však jako jediná neprotnula cílovou pásku, když se několik metrů před koncem trati překotila a oba jezdci z ní vypadli. Podobně dramatický byl dojezd vítěze kategorie dospělých. Lavička na lyžích pilotovaná Pavlem Bjelkou se na muldě vznesla a pilot skončil v kotrmelcích v prašanu. Naštěstí vyvázl jen s odřeným nosem. Velmi rychle trať prosvištěl Luboš Stránský ve sprchovém koutu. Toho pak zastavil výjezd do protisvahu.

Odpolednem provázel osvědčený komentátor Karel Navrátil. K ozvučení akce hasiči využili komunikační zařízení na svém autě.

„Chtěli bychom poděkovat Sokolu Dolní Kalná, jehož člen Josef Havlas nám upravil svah jejich sněžným skútrem, a samozřejmě všem, kdo v mrazu přesto přišli závodit, nebo se alespoň podívat,“ uzavřel ohlédnutí za akcí Jiřička.

Výsledky – dospělí:
1. Lavička – Pavel Bjelka
2. Sprchový kout – Luboš Stránský
3. Tropic – Jana Tryznová
Výsledky – děti:
1. Valerie Grofová
2. Markéta Jiřičková a Kristýna Klímová
3. Anička a Adam Bjelkovi Na shledanou při příštím ročníku! ⋌(fal)