Horní část obce obcházela s dětmi paní učitelka Markéta Veselá, tu spodní potom divadelníci z místního spolku Floriánek. Sbírka začala v pátek odpoledne a pokračovala až do neděle.

„V počasí, které nám letos vůbec nepřálo, bylo chození poctivě dům od domu vskutku řeholí,“ řekl jeden z králů, Ladislav Jiřička. „Čelili jsme větru, sněhové vánici a nafoukaným závějím.“ Přesto zněl obcí jejich zpěv vinšující zdraví a štěstí v novém roce.

Skupinku z Floriánku tvořily tradičně tři postavy králů a hudební doprovod.

O ten se postaral v pátek Jakub Lejdar na akordeon a v sobotu Jana Tryznová na zobcovou flétničku.

Přestože je těžká doba, většina dveří se před králi otevřela a lidé štědře sbírku podpořili. Výsledkem je vybraných krásných patnáct tisíc pět set čtyřicet devět korun, které pomůžou v realizaci projektů charity jak v místě, tak v celé zemi.

Divadelní spolek Floriánek se do Tříkrálové sbírky zapojil poprvé před dvěma lety. Od té doby se pravidelně střídají skupinky školních dětí a dospělých divadelníků v obcházení poloviny vesnice.

„Obejít celou Čistou by bylo těžké jak pro nás, tak pro děti. Proto máme vesnici rozdělenu a střídáme se v obcházení spodního a horního konce,“ uzavírá ohlédnutí nad letošní Tříkrálovou sbírkou Jiřička.