Většina projela trasu na kole, několik šlo pěšky a dva přijeli na koni. Putující si se zájmem prohlédli kostely, které byly mimořádně otevřeny. Ocenili, že se mohli podívat i na obvykle nepřístupná místa, například na zvonici v Kozojedech nebo na Hradišťku nebo varhany a kůr vlastně ve všech kostelech na trase.

Některé překvapila neobvyklá technická památka, lávka přes luka mezi Hradišťkem a Vlhoští. Dětem i hravým dospělým se líbily hry na Kákovicích (vyhlídka u Vysokého Veselí), kde zkoušeli chůzi na chůdách, shazovali čepici z panáka nebo si zahráli pétanque. Zdaru akce přispělo také mimořádně příjemné počasí.

Koncert měl velký úspěch

Jednou z doprovodných akcí letošního putování byl koncert v kostele svatého Václava v Kozojedech. Mladé a nadané hudebnice z Jičína zahrály nadšenému obecenstvu skladby od renesance až po současnost.

 Paní Jana Kracík Vávrová hrála na flétny a fagot, její sestra Jarmila Vávrová na harfu. Slečny Darina Stránská a Pavlína Čechová publiku dokázaly, že první místo v národním kole soutěže ZUŠ ve hře na zobcovou flétnu nezískaly náhodou.

 Zazněla například díla anglických renesančních skladatelů, W. A. Mozarta, J. S. Bacha, ale také irské lidové písně nebo jazzové melodie. Harfa i dechové nástroje zněly v interiéru kostela mimořádně dobře. Veškeré dobrovolné vstupné jsme věnovali na údržbu kozojedského kostela.
Marie Kulhánková