Podobný problém mají i v Cerekvici, kde už před květnovým zápisem zaznamenávají převis asi deset dětí.

 Kromě místních sem dojíždějí i děti z okolních vesnic jako je Hněvčeves, Sovětice nebo Boháňka – Skála, které školku nemají. Obec proto uvažuje o rozšíření kapacity, problém s prostorem nemá, horší je vyhovět všem podmínkám na zřízení mateřinky.

Jedna z variant byla vybudovat třídu v podkrovním bytě nad MŠ, podle vyhlášek o požární bezpečnosti však mateřská škola umístěná v podkroví nesmí mít konstrukci krovu ze dřeva. Školní děti však již do takové třídy můžou, a proto existuje možnost, že by se se školkou prohodila družina.

Pravděpodobné je i to, že by základní škola obětovala jednu učebnu, která je plánována pro výuku práce s PC. Tak jako tak, starosta Milan Tobolka se obává, že vinou těchto komplikací nestihnou novou třídu v září letošního roku otevřít.

Dobrá zpráva však pro rodiče je, že se v Cerekvici instalují nové dětské prolézačky, i přesto, že obec neuspěla s žádostí o dotaci. ,,Určitě chceme projekt obnovy dětského hřiště u MŠ realizovat i z vlastních zdrojů, rozdělíme ho však do etap, první bude stát do 200 tisíc korun.“