Žádost o dotaci byla podána na maximální možnou částku 1,5 milionu korun, kde dotace činí 90%.

Trasa stezky je umístěna do okolí obcí Borovnice a Vidochov a měří zhruba 5,6 km. Jejím prostřednictvím je možné doputovat do míst, kde původně stávaly jedny z posledních větrných mlýnů v Čechách, až do již málem zapomenutého areálu středověkých zlatých dolů na katastru obcí Vidochov a Stupná. Pro návštěvníky je zde připraveno mnoho zajímavých informací o historii a chodu větrných mlýnů, těžbě zlata a krásné všeobklopující podkrkonošské přírodě.

O té se můžou turisté přesvědčit sami na vyhlídkách, které stezka nabízí v hojné koncentraci. V délce celé trasy bude možné nalézt celkem osm informačních tabulí. Hlavní atrakcí stezky je doprovodný mobiliář v podobě otočného větrného mlýna v reálné velikosti a bývalé zlaté doly ve Zlatnici.

Celá stezka upozorňuje především na zaniklé technické bohatství předků a neodmyslitelnou historii spojenou s touto oblastí. Cílem je přiblížení dané lokality turistům a návštěvníkům v rámci celého Podkrkonoší. Své zde naleznou jak rodiny s dětmi, tak i generace starší či hendikepovaní.