Zastupitelé dali definitivně zelenou záměru revitalizace zdejšího zámku. O památku projevila zájem dceřiná společnost anglické firmy Sherydan CR s.r.o, která zde chce zřídit rezidenční bydlení pro seniory. Město se rozhodlo projekt podpořit, nyní ale zvažuje, zda nemovitost v hodnotě zhruba 20 milionů prodá, nebo vstoupí do akciové společnosti, která bude luxusní domov budovat. Jak uvedl starosta Pavel Šubr, Angličané se nebrání ani jedné z možností.

Jednání s investorem

Zastupitelé se nakonec dohodli, že stanoví tříčlennou skupinu, která bude s investorem jednat a připraví materiál na květnové zasedání, kde už padne konečný verdikt. Ani sám starosta zatím není rozhodnut:

„Můžeme být rádi, že se našel investor, který chce revitalizovat chátrající památku. Je to asi jediná vhodná varianta, jak nemovitost zachránit a vhodně využít. Navíc podnikání v tomto směru začíná být populární, takže zřejmě nemáme proč otálet. Mezi oběma variantami ale stále váháme, kdybychom zámek prodali, získali bychom peníze na financování vlastních projektů. Pokud vstoupíme do akciové společnosti, můžeme záměr dozorovat, ale tato varianta také znamená pro město určité riziko.“