Hovořilo se o financování stavby rychlostní komunikace R 35, do kterého by mohl vstoupit soukromý sektor, a to v případě, pokud zakázku nepodpoří EU. Ze státního rozpočtu bude jednoznačně uhrazena stavba úlibické křižovatky, která má být zahájena v příštím roce.

Nový dopravní uzel bude umístěn do prostoru za stávající kruhovou křižovatku směrem k Nové Pace. Budoucí silnice na Hradec Králové pak bude Úlibice míjet. Potvrdil nám to předseda výboru pro dopravu Královéhradeckého kraje Vlastimil Dlab. Uvedl, že doposud nebyla vybrána k realizaci žádná ze třech navržených variant rychlostní čtyřpruhé komunikace z Turnova do Úlibic – severní přes Libuň, jižní přes Mnichovo Hradiště a superseverní kolem Semil.

Do jednání opět vstoupilo ministerstvo pro životní prostředí a upřednostňuje trasu přes Mnichovo Hradiště, která by podle Dlaba řešila lepší návaznost z Jičína na Mladou Boleslav, neřešila by ale situaci ve směru od Turnova na Jičín.

Řidiči by totiž zřejmě využívali původní silnici namísto nové, jejíž trasa bude delší. „Uskuteční se další jednání, protože stále nebyla vybrána jedna z navržených možností, nebylo ani rozhodnuto, zda silnice od Turnova na Jičín bude rychlostní nebo jen silnicí první třídy. Bude se pracovat i na variantě vstupu soukromého sektoru do financování této komunikace,“ říká Dlab.