Rozhodnutí padlo při středečním jednání rady, která jednohlasně potvrdila výnos konkurzní komise. Ta Romana Mareše mezi čtyřmi kandidáty umístila na první příčku. „Nad druhým v pořadí zvítězil o koňskou délku," podotkl starosta Jiří Liška.

O kvalitách Romana Mareše se starosta snažil přesvědčit i zástupkyně učitelského sboru a rodičů, které se na zasedání rady přišly podívat. Uvedl, že má za sebou sedmiletou praxi jako ředitel a ještě delší coby učitel a že během konkurzu zřetelně ukázal, jak problematiku výborně ovládá. Podle starosty má jedinou chybu: Prý je přísný na své zaměstnance.

Učitelé a rodiče se proti výsledku konkurzu již minulý týden ohradili. Vadí jim, že během Marešova ředitelování na ZŠ Skálova v Turnově došlo k poklesu žáků a obrovskému nárůstu počtu třídních i ředitelských důtek. Navíc prý jde o cizince, neznalého jičínské problematiky.

Přitom o pozici prý měli zájem i Jičínští, mezi nimi i současný učitel na 2. ZŠ Martin Beneš. Ten byl jedním z nejhlasitějších kritiků bývalého ředitele Jindřicha Tryzny, jenž byl radou po protestu rodičů, učitelů a žáků odvolán.

Všechny námitky se rada pokusila vyvrátit. Přítomní učitelé potvrdili, že se s novým ředitelem pokusí vyjít. Rodiče hovoří bojovněji. „Rozhodli o nás, bez nás. Sice nám dali možnost vyjádřit se a chovali se slušně, ale zlomit se to nedalo. Nechápu, proč nevybrali Jičíňáka Martina Beneše. To, že nemá zkušenosti, jako argument neobstojí. Kde je má nabrat, když mu nedají šanci?" uvedla Maria Rolfová.