Tentokrát sice žádný závodník neodhadl předem na vteřinu přesně čas, který stráví na zvolené trati, ale zato přinesl letošní jarní běh rekordní účast 34 běžců. Závodníci se vydali na tratě 7 km a 2 km bez hodinek a mobilů, mnozí měli oblečení se žabími doplňky. V cíli všechny potěšily speciální účastnické listy a řada běžců i doprovod si prohlédly fotografie a další materiály z minulých ročníků na právě otevřené výstavě 10 let MPČR.

Na startu běžci nejen z Jičínska
Startovali rodiče i děti, členové klubu Bonbon z Prahy, dorazili běžci ze vzdálených Litoměřic, Pardubic, Bolehošti nebo Bezna i z blízkého Mladějova či Ohnišťan, pořadatele potěšila účast sedmi běžců z Jičína. Kromě radosti z pohybu tu závodníci získávali také body do poháru BEJK 2013 (Běžec jičínské kotliny) a poháru BONBON 2013.

Vítězné odhady na trati 7 km měli: 1. místo František Cimpl z Bonbonu Praha s rozdílem 16 vteřin (nejstarší startující - ročník 1951), 2. místo Jiří Doucha z Hvězdy Pardubice 31 vteřin, 3. místo Václav Krejza z Bonbonu Praha 39 vteřin.

Na trati 2 km se umístili: 1. místo Michal Vejvoda z Jičína s rozdílem 5 vteřin, 2. místo Tonda Čejka z TJ Zdravotník Slovan Praha 9 vteřin, 3. místo Martin Doucha z TJ Start Náchod 27 vteřin.

Všichni umístění dostali krásné keramické medaile, diplomy a drobné ceny, dospělí dárkové balení výborného piva z regionu, děti pexesa s obojživelníky a plazy a hračku žabku.

Jedenáct běžců a běžkyň bylo oceněno za nápadité žabí doplňky, se kterými absolvovali trať. Byly mezi nimi i nejmladší účastnice narozené v roce 2011 Mařenka Suchardová a Kačenka Šanderová.

Projekt MPČR Setkávání s přírodou podpořený Královéhradeckým krajem, jehož součástí bylo i toto setkání v Prachově, pokračuje dál v roce 2013. V březnu a dubnu je otevřeno o víkendech, přijďte se podívat, co je nového v jarní přírodě. ⋌Marcela Šanderová