Volno pro žáky
Velikonoční prázdniny – 17. a 18. dubna
Hlavní prázdniny – 28. června do neděle 31. srpna
Školní vyučování 2014/2015 začne v pondělí 1. září .
Svátky 21. dubna Velikonoční pondělí
1. května (čtvrtek)Svátek práce
8. května (čtvrtek) Den vítězství  

Pro děti radost, kdy mohou na týden „zašít" tašku s učením do kouta, pro některé rodiče velká starost se zajištěním hlídání.

„Prázdniny řešíme dovolenou, polovinu manžel, druhou půlku já. Máme s tím velký problém, dovolené je málo, letní prázdniny jsou dvouměsíční, takže nám pomáhají babičky i dědečkové. Naštěstí mně zaměstnavatel vychází vstříc, ale je to pro nás opravdu náročné," přiznává Šárka Hendrychová z Robous, matka sedmileté dcery.

Bez babiček to nejde

„Já mám občasnou brigádu, teď jsem doma, takže je to bez starosti, jinak musí fungovat babičky, bez nich by to nešlo," říká k otázce hlídání dětí o prázdninách Hana Kárová z Jičína. Další oslovená maminka je v současné době bez zaměstnání, takže shánět paní na hlídání nemusí.

„Rodiče už jsou v důchodu, hlídání tak máme zajištěno, jinak si to neumím představit. Musela bych chodit dřív do práce nebo si vzít syna s sebou, a nebo čerpat dovolenou. Ale počítejte se mnou; dva měsíce prázdnin, zimní prázdniny, jarní prázdniny. Nevím, jak bych to bez rodičů zvládla," sumarizuje Marcela Knotková z Jičína.
Rodinám se snaží pomoci domy dětí a mládeže. Jičínský K – klub připravil celotýdenní program.

„Nabídky využilo 119 dětí. Největší zájem je o výlet do aquaparku, nejméně jsou obsazeny pěší výlety. Naši nabídky využívají nejvíce rodiny, které nemají babičky na hlídání nebo nedostanou dovolenou," konstatuje Hana Krásenská z K - klubu.

Káčkaři hlídají především děti prvního stupně, starší školáci prý dávají přednost počítačovým hrám a jsou rádi, že jsou doma bez dozoru.

Celotýdenní prázdniny v Káčku vyjdou rodinu na 1500 korun, děti zde dostanou i oběd a program je zajištěn do 15 hodin. V pátek tu pro školáky zorganizovali Severský den. Sportovní aktivity si všichni užili, ani se jim nechtělo domů. „Nejvíc se mně líbil hokej," říká nadšený Jakub Vyčítal z první třídy.

Novopacký dům dětí a mládeže Stonožka nabízí rovněž celotýdenní aktivity, a to za 890 korun.

„O prázdninách tu budeme mít přes stovku dětí. Většinou jde o školáky do 3. třídy," informuje Deník ředitelka zařízení Iva Nováková.