Doposud se trhy v Jičíně konaly jenom v pátek a v sobotu. Ty nové, středeční, budou odpovídat pátečnímu modelu. Prodej tím pádem bude probíhat jen na Valdštejnově náměstí a stánky budou zelinářské a ovocnářské, respektive zaměřené na pěstitele a zahrádkáře. Budou probíhat mezi sedmou a sedmnáctou hodinou. Ostatní zboží a občerstvení bude ve středu a v pátek nabízeno v omezeném množství.

Hlavním dnem stále zůstává sobota, kdy obchodníci budou nabízet sortiment nejen na náměstí, ale i Husově ulici. Připomeňme, že zítra se také uskuteční mimořádné, sváteční trhy.

Jičínské trhy.Prodejní středa je zcela novým, celoročním opatřením. Místostarosta Petr Hamáček naznačil, že je to další krok, jak dát účel centru města a zabránit jeho vylidňování, či ho alespoň zpomalit. Skomírání center je nepříjemnou otázkou, jíž se v současnosti zabývá většina měst v České republice.

„Přistoupili jsme na to po jednání s podnikateli sídlícími v Husově ulici a na Valdštejnově náměstí. Chtějí, aby se centrum města co nejvíce zaplnilo lidmi a trhy by tomu měly napomoci," uvedl místostarosta. „Samozřejmě pokud vzniknou výrazné protesty například proti rušení klidu, nic nám nebrání toto opatření stáhnout. Osobně věřím, že trhy obyvatelé Jičína uvítají," dodal. Městská rada podnět obchodníků posvětila při předposledním zasedání.