Celkem bylo představeno čtyřiačtyřicet odrůd jablek, z nichž více než polovina byla vyšlechtěna v České republice a u jedenácti vzorků se jedná o jejich premiéru. Degustátoři, kterých byl plný sál domu Koruna, hodnotili vzorky jablek na základě devítibodové stupnice podle vůně, charakteru slupky, konzistence dužniny, šťavnatosti, chuti a celkového dojmu.

„Holovouský výzkumný institut uchovává genofondy více než 1200 odrůd jablek, kromě teplomilných – ty má na starost Zahradnická fakulta v Lednici. V poslední době je možné zaznamenat stoupající popularitu starých českých odrůd ovoce, v poměru se zájmem o novější odrůdy jablek je ale prodej minimální – i kvůli chuti," vysvětlil jeden z hlavních organizátorů degustace jablek a zároveň odborný pracovník holovouského institutu František Paprštein.

Staročeská jablka mají totiž často specifickou chuť – například boskoopské jablko je výrazně kyselé. Svou oblibu si ale udržuje, zvlášť v Německu. Cílem šlechtitelského institutu je vyvíjet odrůdy ovoce, které uspějí u konzumentů. Dostat nově vyšlechtěnou odrůdu na trh je ale dlouhodobou záležitostí.

„Například dnes oblíbená odrůda pinanova byla vyšlechtěna před pětatřiceti lety a na trh se ji podařilo dostat teprve před deseti," přiblížil František Paprštein.

Setkání degustátorů zahájil ředitel Ovocnářského výzkumného institutu v Holovousích Jaroslav Vácha, pravidla ochutnávky připomněl František Paprštein s dodatkem, že jablka jsou bohužel menší kvůli loňskému extrémnímu suchu.