Městská rada nyní schválila hotelu parkovací místa. Hosté by tak měli vyhrazený prostor pro čtyři automobily v ulici Fügnerova u základní školy, která se nachází u hotelu. Hned u budovy je také dvacet metrů dlouhý prostor, který je vyčleněn pro autobus, přivážející klienty, a pro zásobování.

„Za pět parkovacích míst zaplatí František Gabriel padesát tisíc korun ročně. Z dostupných materiálů je zřejmé, že před hotelem  parkoviště bylo, ale zaniklo při vybudování pěší zóny,"  uvedl místostarosta Petr Hamáček.

František Gabriel nebyl zatím s rozhodnutím městské rady seznámen, a proto se k celé záležitosti vyjádří na začátku příštího týdne, až si vše promyslí. Nyní je v hotelu ubytováno zhruba patnáct návštěvníků. „Pokud vím, že host přijede, čekám v autě, dokud není u zařízení, a svoje místo mu přenechám. Sám poté musím hledat jiné. Klienti jsou samozřejmě rozzlobení pokud jedou na výlet, vrátí se a musí  opět shánět plácek na zaparkování," řekl František Gabriel.

Kde je pravda?

Tahanice trvají od té doby, kdy podle majitele zařízení bývalý starosta Martin Puš přislíbil hotelu    parkovací místa zdarma.  Ten však takovéto tvrzení odmítá.
„Nelíbil se mi ani návrh, který několikrát prošel zastupitelstvem, kdy bych měl nárok na šest míst. Háček je však v tom, že bych za ně sice také zaplatil, ale musel bych si zakoupit parkovací kartu města. To znamená, že místa by nebyla vyznačená  a hlavně ne u sebe, což se mi nelíbilo," vysvětlil majitel objektu.

Další majitelé

Je možné, že po rozhodnutí rady se ozvou další majitelé hoteliérských zařízení a budou požadovat u svých hotelů a penzionů také vyhrazená prostranství .
„Určitě znovu zkusím zažádat o parkovaní, i když za to budu muset zaplatit. Chtěl bych dvě místa u Hotelu Jičín, čtyři u Penzionu Rieger a dvě u Penzionu Jičín," sdělil majitel několika zařízení  Jan Ent.

„Pokud o parkovací místa zažádají další instituce, mohu za sebe říct, že pro ně zvednu ruku. Vždyť deset tisíc ročně za jedno, to jsou peníze do městské pokladny a přísun pro cestovní ruch," řekl Petr Hamáček.