Tuto akci pátým rokem pořádá místní Eurohusky tým ve spolupráci s Kroužkem mladých musherů, který byl v Čisté založen právě před pěti lety též díky podpoře obce a Libereckého kraje.

Zvídavé děti i jejich rodiče tak mají možnost se blíže seznámit s tímto sportem, který má v Krkonoších více než dvacetiletou tradici. Příchozí děti se mohly svézt s desetispřežím tažných saňových psů v doprovodu zkušeného mushera a závodníka Pavla Pfeifera, ale zkrátka nepřišli ani členové musherského kroužku, kteří na akci pomáhali a samozřejmě se i s pejsky svezli.

Další akci pro děti máme připravenou na následující týden, kdy ve spolupráci se sdružením Aura Canis budeme v rekreačním areálu Pecka u Nové Paky vozit zdravotně postižené děti ze Speciální a praktické školy z Hradce Králové. Akce proběhne v rámci výcvikového víkendu švýcarských salašnických psů a jejich hostů.
Na květen plánujeme ježdění se psím spřežením pro děti ze školky v sousedním Studenci.

Kromě těchto dobročinných akcí nabízíme i další možnosti svézt se se psím spřežením. Více informací najdete na našich webových stránkách www.eurohusky. com ⋌Eurohusky tým, Čistá u Horek