„Přišla jsem uklízet a tak se tady vždycky sejdu s kamarády, kteří mě pomáhají,“ říká Michaela Nydrlová, mladá žena, která je na mateřské dovolené a k tomu má od loňského února pronajatý Batalion.

„Vlajku mám vyvěšenou, všichni vědí, že když tu v sobotu jsem, tak mohou přijít a pomoci. Já jim za to natočím pivko,“ vypráví k omezenému provozu.

Kompenzace od státu vnímá jako nedostačující. „Pokud si jako podnikatelé nepomůže, tak nevím, co bude dál. Nemít mateřskou, tak neutáhnu ani provoz vlastního domu, na který mám hypotéku, nájem za hospodu plus energie za oba objekty. Finanční rezervu už dávno žádnou nemáme,“ poukazuje na svoji nevalnou finanční situaci.

Hospodu si přitom vzala do pronájmu vloni v únoru a než ji stačila otevřít, tak ji stát kvůli epidemii zavřel. Otevřeno zde měli jen přes výdejní okýnko. Než se stačili přes léto nadechnout, přišel nový lockdown.

Iniciativa Chcípnul pes je podle ní nejúžasnější, co mohlo podnikatele potkat. Spoustu jich podrží, dává jim naději. „Podpořili nás jak psychicky, tak i odborným poradenstvím. Díky za ně.“

Paní Michaelu už také přijela zkontrolovat policie. „Sami policisté přiznali, že jim připadá ostudné v této době šikanovat podnikatele.“