Práce jsou v plném proudu a skončit by měly do zimy. Obyvatelé se dočkají i většího počtu míst k parkování. Vše probíhá v rámci akce Hořice – město bez bariér, která vyjde celkem na 150 milionů korun.

„Vznikne zde záliv pro vozidla a ze středu parkoviště od morového sloupu se budou moci vozíčkáři dostat až do radnice,“ vysvětlil starosta Hořic Ivan Doležal.

Okolo zdejšího úřadu pak povede širší chodník z žulové mozaiky. Bez překážek pro invalidní občany budou i některé obchody na náměstí. Město tak reaguje na množství postižených i starších občanů žijících ve městě, jak před časem řekl starosta: „Všichni se potřebují někam dostat a zařídit si potřebné věci,“ uvedl.

A tak je rozkopané náměstí jen kapkou v moři. Během tří let přijde na řadu i bezbariérovost budovy městské policie a Základních škol Husova a Na Habru. Dále Máchova, Blahoslavova a Pelikánova ulice, Zlatá ulička Janderova s ulicí Pod Lipou. Bez problémů se vozíčkáři dostanou i do budovy Sociálních služeb města Hořic, ale i do Dětského zdravotnického střediska v Riegrově ulici.