Rada kraje začátkem března rozhodla o bezohledném sloučení tří hořických škol, které spolu oborově ani jinak nesouvisejí. Toto parte rozeslali radním a zastupitelům.

„Doufám, že si kraj uvědomí, že tímto krokem pohřbili skvěle fungující gymnázium, které sloučením různorodých škol zcela ztratí svůj jedinečný charakter,“ říká student gymnázia, který se na této symbolické aktivitě podílel.

Z úst jiných zní čirá zoufalost: „Zdá se mi, že už všechno bylo řečeno. Jen to nikdo neposlouchá.“ Sloučení se ale nezamlouvá ani studentům Obchodní akademie. „Přijde mi to jako neuvěřitelný nesmysl, rozpůlit gymnázium a dát ho do jiných budov, kde už teď skoro není místo na stávající třídy. Navíc školy přijdou o některé vynikající učitele. Tím se nezničí pouze jedna škola, ale rovnou tři,“ zlobí se jeden z mnoha nespokojených.

„Kraj si neuvědomuje, že během několika let přijde tolik dětí, že ty prostory budou chybět,“ konstatuje studentka maturitního ročníku Obchodní akademie.

„Myslím si, že celé to slučování je nesmysl. To však není žádná novinka. Rušit něco, co bez problémů funguje, a udělat z toho nějaký mišmaš, mi opravdu přijde postavené na hlavu. Vím, má se šetřit, ale je tato sféra tou správnou?“ pochybuje další z maturantů.

VÍCE O KAUZE RUŠENÉHO HOŘICKÉHO GYMNÁZIA ČTĚTE ZDE A TAKÉ VPRAVO V SOUVISEJÍCÍCH ČLÁNCÍCH

Jana Menčíková