Improvizovaná závodní dráha, která je jedním z posledních přírodních okruhů v Evropě, je s příchodem teplého počasí velkým lákadlem pro milovníky silných strojů. Na to však doplácejí místní obyvatelé, které obtěžuje hluk a rychlá jízda některých motorkářů.
Radní nejprve zvolili mírnou formu a nechali umístit na startovní věž dva billboardy s textem Motorkáři, Hořičáci vám děkují, že zde nezávodíte!

Ne pouze represe

Rozhodli se nejprve zapůsobit na motorkáře pozitivně než jít hned cestou represe, aby si uvědomili, že jejich počínání ohrožuje na životě jezdce i okolí, střetnutí s motocyklem ve velké rychlosti nemůže nikdy pro chodce dopadnout dobře. Ale tlak obyvatel, kteří si na neukázněné řidiče stěžovali, byl natolik silný, že zastupitelům došla trpělivost a najali soukromou firmu s radarem. Tím chtějí snížit počet průjezdů závodních motocyklů v obytné zóně.
„Měřit se bude nejen na tomto problematickém úseku, ale i v dalších částech města, a to v průběhu celé sezony,“ sdělil starosta Ivan Doležal, který děkuje řidičům, kteří si výzvu na billboardech vzali k srdci.