Tatérky Ivča a Terezka se celý den nezastavily a vykouzlily úsměv na tváři mnoha lidem, kteří se přišli dát potetovat. Bylo to pro dobrou věc. Čekání ve frontě si bylo možné zpříjemnit přímo v salonu, kde se prodávaly vánoční drobnosti, výrobky od dětí ze Sluníčka, placky a samolepky. Děti i dospělí si mohli vyzkoušet i air brush tetování. Učitelky napekly sladkosti, cukroví a dokonce připravily i svařáček.

Veškerý výtěžek byl věnován třídě Sluníčko pro děti s kombinovanými vadami z Mateřské školy Husova v Hořicích. Návštěvníků přišlo opravdu hodně a vybrala se neuvěřitelná částka – 43 000 Kč. Vlastnoručně vyrobený šek a slavnostní předání peněz proběhlo ve středu 11.prosince přímo u nás u příležitosti vánoční besídky. Vybrané peníze budou použity na nákup nových pomůcek do multismyslové relaxační místnosti Snoezelen. Ta slouží k uspokojení individuálních potřeb všech našich dětí. Při pobytu ve Snoezelenu je dětem umožněn zážitek, dochází k harmonizaci a uvolnění. Pomocí stimulace všech smyslů lze zmírnit následky postižení nebo dosáhnout zlepšení zdravotního stavu.

Spojit tetování a dobrý skutek? V Hořicích to šlo.Zdroj: Michaela Sůvová

Velké díky patří dětem ze Sluníčka za výrobu dárečků a přáníček pro naše hosty, dále pak personálu z MŠ Husova za podporu, důvěru a pomoc při organizaci. Největší poděkování však směřuje k majitelce studia Tereze Bartoníčkové, která celou akci vymyslela a zaštítila. Dále také děkujeme Všem, kteří přišli benefiční akci podpořit a udělali si radost koupí vánočního dárečku, odnesli si novou „kérku“ nebo přišli jen tak posedět a popovídat. S dětmi ze Sluníčka moc děkujeme za krásnou benefiční akci a slibujeme, že předaný peněžní obnos využijeme tak, aby pomohl, kde je třeba.

Ilustrační foto.
Investor z Hořic odešel, radnice bude hledat nového

Michaela Sůvová