„Stavíme dům snů“- výstava

Toužíte po novém bydlení, ale zatím nemáte představu, jak by měl váš dům vypadat? Nezoufejte. Nabízíme vám jedinečnou možnost načerpat inspiraci a ujasnit si svůj stavební záměr.

Navštivte naši výstavu „Stavíme dům snů“ v pracovních dnech do 16.12. (od 7.40 – 15.00 hodin) v ZŠ Na Daliborce a ve vstupní hale najdete to, co hledáte. „Domy snů“ různých velikostí, s propracovaným interiérem, s architektonickým návrhem zahrad, ale i příbytků pro domácí mazlíčky. Mezi vystavenými exponáty uvidíte i dnes tak populární nízkoenergetické domy nové generace nebo stylovou roubenku s venkovním posezením. Nechybí ani pohádkový domeček plný sladkostí, mezonetový dům umístěný v koruně stromu, stavba stojící na pilířích vyrobená z recyklovatelných materiálů či domy s odklopnou střechou, pod kterou objevíte dokonale a do všech detailů propracovaný interiér.

Zahrady zdobí rozkvetlé záhony květin, jezírka, houpačky, terasy s nábytkem a mnoho zeleně. Každý dům má své osobité kouzlo, ve kterém se odráží především kreativita, nadšení a dokonalá souhra všech členů rodiny. Zvládnout takový úkol nebylo jednoduché.

Celé výstavě předcházela náročná domácí příprava všech zúčastněných rodin. Od návrhu a zhotovení polotovarů z kartonu, krabic i krabiček přes promyšlení všech detailů samotné stavby domu i jeho okolí.

Práci jsme měli o to náročnější, že jsme již den předem prožívali projektový „Den duchů“, ve kterém jsme plnili mnoho zajímavých skupinových prací z Čj a M. Stihli jsme také vyrobit magickou mapu strašidelného hradu a „Pekelnou knihu hříchů“, do které si budeme zaznamenávat všechny naše školní prohřešky v chování a zapomínání pomůcek. Až nás 4. prosince navštíví Mikuláš s čerty, nastane zúčtování a některým z nás bude asi krušno.

Páteční školní den jsme si prodloužili až do soboty, protože jsme ve škole i přespali. Hráli jsme hry, soutěžili, mlsali, četli a poslouchali pohádku. „Zlatým hřebem večera“ se stala noční hra pro odvážné, ve které jsme ve tmě za pomocí baterek odhalovali tajemství naší základky. Našli jsme Bílou paní, hladomornu, podzemní chodbu a další záhady.

Nyní už asi tušíte, proč jsme měli druhý den ráno nevýhodu ve srovnání s rodiči. Oni přišli odpočatí a nám chybělo několik hodin spánku. Ale i přesto jsme zvládli výrobu „Domu snů“ na jedničku. Opět jsme se o něco více vzájemně sblížili, upevnili rodinné vztahy a na pár hodin všichni zapomněli na každodenní starosti. A to bylo naším cílem.

Děkujeme všem rodičům za jejich hojnou účast, obzvlášť si ceníme přítomnosti tatínků, se kterými se většinou tak často ve škole nesetkáváme.
A co dodat na závěr? Že jsme náležitě pyšní na výsledky své dvoudenní práce, že si odnášíme nevšední zážitky prožité společně se svými rodiči i spolužáky a že vás můžeme pozvat na výstavu domů snů, map strašidelných hradů i pekelných knih.

V prosinci vás zveme na Čertí rej (7.12.), na odpolední program pro předškoláky (termín oznámíme na webových stránkách naší školy), vánoční besídku pro rodiče (15.12.) a den otevřených dveří „Christmas day“ (21.12.) s vánočním rautem v přístavbě naší školy. Případné změny jsou vyhrazeny.

Všem čtenářům přejeme s nastupujícím adventem mnoho klidu, rodinné pohody a pevné zdraví s hromadou studijních i pracovních úspěchů.
žáci 3.A s tř. uč. P. Varsányiovou