„Vzhledem k současné epidemiologické situaci jsme nuceni zrušit plánovaný závod 300 zatáček Gustava Havla, který se měl konat v náhradním termínu ve dnech 15. a 16. srpna,“ uvedli pořadatelé. „Podmínky, za kterých by bylo možné podnik uspořádat s přítomností diváků, jsou na hořickém přírodním okruhu nerealizovatelné a po finanční stránce nejisté.“

Rovněž nejistota spojená s finančním zajištěním celé sportovní akce jsou natolik veliké, že by se pouze zvýraznila velikost aktuální ztráty v hospodaření AMK Hořice, což by s velkou pravděpodobností znemožnilo uspořádat motocyklové závody v následujících letech.

„Doufáme, že 58. ročník 300 zatáček Gustava Havla a 29. ročník České Tourist Trophy bude možné realizovat v roce 2021 a že se tak budeme moci všichni setkat v Hořicích v následujícím roce,“ uvádí se na webových stránkách hořické radnice.

Nepřijatelné podmínky

„Zrušení i náhradního termínu 300 zatáček Gustava Havla nás velice mrzí. Bohužel nám podmínky pro pořádání podniků vydané ministerstvem zdravotnictví nedaly jinou možnost. Na hořickém přírodním okruhu je nelze splnit,“ přiznal místopředseda AMK Hořice a ředitel hořických závodů Tomáš Jenčovský.