Majitel Lázeňského hotelu a Pižlova domu obdrží nabídku o odkoupení těchto nemovitostí městem za 18,4 miliónu korun. Pokud radnice nezíská kladnou odpověď do 15. května, vypíše novou architektonickou soutěž na novostavbu radnice. Ta by stála v čele náměstí. „Nový úřad by měl město reprezentovat, mít důstojnější zázemí," přibližuje starosta Pavel Šubr novostavbu. Upozorňuje, že do budoucna se dá počítat s navýšením počtu úředníků.

Zasedání se točilo kolem dvou možností. Jedna z cest, avšak trnitá, by byla odkoupení Lázeňského hotelu a Pižlova domu. Je patrné, že zmíněné budovy mají pro obyvatele města historickou a komunitní hodnotu. Jenže neexistuje projekt energetické náročnosti objektů. Nikdo zatím neodhadoval ani náklady na jejich rekonstrukci. Polemizuje se také nad tím, že budova Lázeňského hotelu vlastně není dispozičně vhodná pro sídlo úřadu. V neposlední řadě stojí kupní cena. Majitel objektů odmítá prodat samostatně Pižlův dům. Požadovaných 36 miliónů korun za obě budovy je neadekvátní. Novostavba radnice v čele náměstí je druhou variantou. Starosta zastává názor, že nový, moderní úřad by byl pro občany komfortnější. Předcházela by demolice stávajícího domu, kterému odborníci opravy nedoporučili. „Pokud přijmeme dotace na demolici, musíme stavět," připomíná místostarosta Jan Pavlásek.

Na bourání domu v čele náměstí má město dvouletou lhůtu. Nejdéle 31. prosince 2023 by musela být nová radnice zkolaudovaná. Zdá se, že nakonec neúprosnost termínů zaujme klíčovou roli.