„Nemohu teď konstatovat nic jiného, než že se přihlásilo třináct lidí," řekl starosta den po uplynutí lhůty.

Lepší výběr
Konkurs na post ředitele špitálu byl vypsán už podruhé. První pokus se uskutečnil na jaře, kdy ale zájem projevili jenom dva účastníci. Hořická rada se shodla, že kandidátů je příliš málo a rozhodla se výběrové řízení zrušit a vypsat znovu. Tentokrát dala kandidátům čas čtvrt roku.

„Je vidět, že jsme měli pravdu, dokonce bych teď řekl, že výsledek trochu převýšil naše očekávání. V prvním kole se nám přihlásili dva zájemci, takže jsme výběrové řízení raději zrušili, protože nebyl pořádný výběr. Teď to bude pro nás poněkud složitější, ale myslím si, že jsme si rozhodování zase tolik nezkomplikovali. Jsem upřímně zvědavý, jaké osobnosti nám z výběrového řízení vypadnou," rozpovídal se Ivan Doležal.

Dvě kola
Konkurs počítá s předvýběrem a dvěma koly pohovorů. Komise vydá verdikt a poté rada vybere nového ředitele. Nejzazší termín nástupu je prý počátek ledna 2014.

„Komise má samozřejmě jen doporučující slovo a rozhoduje rada. Ale předpokládám, že se výnosy nebudou lišit. Alespoň v minulosti tomu tak bylo," dodal Ivan Doležal.´

Současným šéfem nemocnice je doktor Petr Adámek. Již na počátku roku požádal radu o nalezení nástupce. Jako důvod uvedl, že se chce věnovat lékařské praxi a že ho unavují administrativní práce, které s doktorskou profesí nemají moc společného. Zároveň přislíbil, že bude funkci zastávat do doby, než radnici najde ideálního kandidáta. Radnici podpořil i v době, kdy zrušila první výběrové řízení.