Je výrazně šedivá na čumáku, nad očima a na tlapkách. Je čipovaná, číslo čipu je 968000010143876. Ztratila se 23. listopadu u Nového Bydžova, ale mohla se přemístit i na velkou vzdálenost. „Bydlíme v Hořicích, ale na procházce u Sloupna a Skřivan jsem byl na procházce s fenkou, než synovi skončí hokejový trénink v Novém Bydžově, kam jsem ho vezl.

Náhle se mi fenka ztratila a k autu se už nevrátila, a to ani po několika dnech, když jsme tam auto nechali. Po okolí jsme lidem dali vědět fornou letáčků do obchodů, na obecní úřady, pošty, dále myslivcům, psím útulklům a veterinárním ambulancím…

Hledáme ji od pondělí, žádnou stopu jsme nenašli; je totiž možné, že si někdo myslí, že se jedná o starého psa, kterého se někdo chtěl zbavit, a tak se možný nálezce ani nesnaží hledat majitele. Pokud tedy fenka u někoho je, je možné, že steskem ani nepřijímá potravu a dotyčný si myslí, že se někdo jen chtěl zbavit starého psa," infomuje majitel.

„Pokud tedy by někdo fenku zahlédl, živou nebo mrtvou, dejte prosím vědět na telefon 737 603 151. Mohla se dostat i daleko, je totiž zvyklá chodit na procházky i 15 km. I když je stará, je fyzicky zdatná. Nálezce odměníme," dodává Radek.

POZNÁMKA: PŘÍBĚH MÁ BOHUŽEL SMUTNÝ KONEC - JEŠTĚ BUDEME INFORMOVAT.