Proběhlo klání dvou kategorií, a sice štafeta družstev a štafeta dvojic. Mladí hasiči jsou navyklí na nepříznivé povětrnostní podmínky, a tak nepřekvapí, že vítr a studený déšť, který se těsně před zahájením soutěže na Nemyčeves přihnal, mladé nadšence nijak nerozhodily.

Výsledky:
V mladší kategorii soutěžilo deset družstev, na prvním místě skončili mladí hasiči z Dobré Vody u Hořic, na druhém z Lužan. Ve starší dětské soutěži uspěli nadšenci z obce Brada – Rybníček, na druhé příčce skončily Slatiny. Do klání se zapojila také méně početná – pětičlenná – družstva. Nejlepším týmem byla u mladších hasičů Nová Paka, u starších Rohoznice. V týmu dorostenek triumfoval Kumburský Újezd, u dorostenců Vidochov.

Soutěž jednotlivců je rozdělená podle věku, do kategorií po dvou letech (13 – 14, 15 – 16, 17 – 18). Z dívek uspěly Monika Klazarová, Celestýna Dittrychová a Kateřina Žitná. Z chlapců se vítězi stali Andrej Šotola, Lukáš Doležal a Martin Rachota. Další hasičské klání se uskuteční v sobotu, v jičínském areálu budou soutěžit dospělí hasiči z celého okresu.